تماس رايگان از طريق گوگل حتي در نوك قله اورست

 

تماس رايگان از طريق گوگل حتي در نوك قله اورست 


شرکت گوگل با خرید شرکت Gizmo5 به کاربران خود امکان استفاده از مکالمه اینترنتی رایگان در مناطق دوردست و صعب العبور را با تلفن ثابت و همراه می دهد (بقیه در ادامه مطلب)


 

 

به نقل از پايگاه اينترنتي "Techcrunch " شركت گوگل كه چندي پيش شركت تبليغاتي " ADmob " را خريداري كرده بود در تازه ترين اقدام خود شركت Gizmo5 را نيز خريداري كرد.


اين واقعيت انكارناپذير است كه گوگل حركت جدي براي گسترش خدمات خود برداشته است و در اين راه از صرف هيچ‌گونه هزينه‌اي پروا نمي‌كند.


Gizmo5 يك شركت سرويس‌دهنده Voip است كه به مبلغ 30 ميليون دلار از سوي شركت گوگل خريداري شد.


"VoIP "سرويسي صوتي مبتني بر شبكه جهاني اينترنت است كه شما مي‌توانيد از طريق آن مكالمات رايگان در هر كجاي دنيا داشته باشيد.

 
"گوگل تالك " به كاربران اجازه مكالمات صوتي را مي‌داد و صداي گوگل نيز بر پايه Voip استوار بود و گوگل با خريد "Gizmo5 " به كاربران اجازه مي‌دهد تحت پروتكل " PSTN " اجازه مكالمات را در مناطق دوردست و صعب العبور را با تلفن ثابت و همراه داشته باشند.


به عبارت ديگر شما قادر به ايجاد و دريافت تماس و استفاده از تلفن تحت سرويس جديد گوگل خواهيد بود حتي اگر شما در نوك قله اورست و يا در دل صحراي سينا باشيد .


البته شركت "اسكايپ " نيز در حال رقابت با گوگل براي خريد اين شركت بود و حالا گوگل با خريد اين شركت ديگر يك رقيب تمام عيار براي شركت "اسكايپ " است.


Gizmo5 از سوي " رابرتسون " بنيان‌گذار سايت‌هاي اينترنتي MP3 و MP3tunes در سال 2003 تاسيس شد.

 

منبع