تکنولوژی HDTVI و HDCVI

روند عرضه و تقاضا در بازار سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته به سمتی گام برداشته است که تقاضا برای تولید دوربین هایی با کیفیت HD و FULL HD رو به افزایش است و دوربین هایی با تکنولوژی HDCVI به عنوان محبوب ترین تکنولوژی در زمینه دوربین های مداربسته آنالوگ شناخته می شوند.

 

 ... ادامه مطلب ...

 

با ورود این تکنولوژی به عرصه رقابت در زمینه سیستم های امنیتی و این مزیت که تکنولوژی HDCVI قابلیت ضبط تصاویر با کیفیت 720P HD و 1080P FULL HD را دارد و یکی از مزیت های اصلی این تکنولوژی این است که با بهبود کارایی سیستم های آنالوگ گذشته می تواند از دوربین های دید در شب، دوربین های مداربسته دام، دوربین مداربسته اسپیددام و دستگاه های DVR استفاده نماید.

 

از آنجا که سیستم های مداربسته HDCVI مجبور به تغییر در نحوه کابل کشی و استفاده از تکنولوژی جدید در این زمینه نمی باشد. لذا در هزینه های مربوط به نصب و راه اندازی کاهش چشم گیری داشته و شما می توانید از همان کابل کواکسیال که در سیستم آنالوگ استفاده می کردید که برای HDCVI نیز بهره بگیرید.

سیستم های نظارت تصویری در دورانی که تکنولوژی نسل سوم 3G به تازگی ظهور کرده بود در بخش نمایش تصاویر شاهد پیشرفت چشم گیری در این زمینه بودند حال با آمدن تکنولوژی نسل چهارم یعنی 9G ما شاهد نمایش زنده تصاویر با کیفیت های فوق العاده بالایی برای افراد خواهیم بود.

با قدرت می توان گفت که تغییرات چشم گیری در تکنولوژی ساخت دوربین مداربسته HDCVI صورت گرفته است برای مثال در بخش هایی ماندد WDR جبران نور پس زمینه یا تابع BLC که مربوط به تعادل کنتراست بالا نور در تصاویر می باشند و این باعث وضوح بی بدیل تصاویر در تکنولوژی نو ظهور HDCVI می باشند که آن را تبدیل به قدرتمندترین تکنولوژی بازار کرده است.

اما نباید فراموش کنیم تکنولوژی دیگری در ساخت دوربین های مداربسته HD پا به بازار نهاده است که آن را HDTVI می نامند این تکنولوژی رقیبی جدی برای HDCVI می باشد و فرق بزرگ و اساسی آن این است که HDCVI تکنولوژی انحصاری شرکت DAHVA می باشد اما HDTVI اینگونه نیست و هر شرکتی می تواند در تولید محصولات خود از تکنولوژی HDTVI بهره بگیرند.

اگر به یاد داشته باشید تکنولوژی HD-SDI مدتی قبل پا به بازار سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته نهاد اما به دلیل هزینه بالای آن در نصب و راه اندازی به مرور زمان از یادها رفت و فروش چشم گیری نداشت با این حال تکنولوژی HDCVI نیز این اتفاق برایش خواهد افتاد و به دلیل انحصاری بودن و نه به دلیل قیمت کم کم جای خود را به تکنولوژی های فراگیرتر با هزینه پایین تغییر HDTVI خواهد داد.

حال جواب سؤال بالا را به شما می دهیم:

چرا تکنولوژی HDTVI بهترین کیفیت و قیمت را خواهد داشت؟

بزرگترین دلیل رقابت است و به دلیل رقابت با HDCVI قطعا هم در مبحث کیفیت و هم هزینه شاهد کاهش های چشم گیری خواهیم بود و به مرور زمان متوجه خواهیم شد که این تکنولوژی سهم تکنولوژی سهم بیشتری را از بازار از آن خود خواهد کرد.اما این امر چند سالی به طول خواهد انجامید.مطالب مرتبط